Yandex Mail Servisinde Ukrayna-Rusya Savaşı Etkileri Görülüyor

Anatolia Yazılım’dan Hosting/DNS/Server hizmeti alan müşterilerimize ücretsiz olarak teknik desteğini sunduğumuz Yandex Mail servisinde Ukrayna-Rusya savaşının etkileri görülmektedir.

Bilindiği üzere bir Rus yatırımı olan Yandex Mail Servisi, Rusya tarafından tüm dünyaya sunulan gelişmiş bir mail yönetim sistemidir.
Ukrayna ile Rusya arasında başlayan savaş dolayısı ile bazı ülkeler Rusya’ya ekonomik yaptırımlar uygulamaya başlamış aynı zamanda ödeme kanallarını da kısıtlamıştır.

Buna karşın Rusya ise Yandex Mail Servisinin “yeni kayıt olacak olan kullanıcılar için” sadece Rusya’daki kullanıcılara hizmet verecek şekilde güncellemiştir.
Sizler gibi Halihazırda Yandex Mail’e zaten kayıtlı olan müşteriler için herhangi bir kısıtlama şu an için getirilmemiştir.

Yandex ile olan görüşmelerde; “Şu anda Yandex’in sadece Rusya Federasyonunda yerleşik kişiler için çalıştığı” bilgisi alınmıştır.
Ayrıca “Rusya’da yerleşik olmayan kullanıcılar için de kısa zamanda çözüm aradıkları” bilgisini de iletmişlerdir.

Sonuç olarak; halihazırda Yandex Mail Servisinden hizmet alan siz müşterilerimiz için şu anda bir kısıtlama olmamasına rağmen savaş etkilerinin yoğunlaşabileceği (veya yok olabileceği) durumları da göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Yandex Mail Servisine alternatif olarak Google Mail Servisi veya Microsoft Office 360 Mail Servisleri bulunmaktadır.
İlgili konularda bilgi almak için destek@anatoliayazilim.com adresinden bilgi alabilirsiniz.