Sorunsuz Yandex Mail Geçişi Nasıl Yapılır ?

Yandex Mail’e Sorunsuz ve Kayıpsız Olarak Nasıl Geçilir ?


Anatolia Yazılım tarafından destek sağlanan Profesyonel Yandex Altyapılı E-posta sistemine geçiş işlemi için aşağıdaki aşamalar yerine getirilir.

 

  1. OUTLOOK programına veya Bilgisayarda kullandığınız Mail İstemcisi programınıza YANDEX Mailinizi YENİ BİR MAİL OLARAK kurun. (Eski mail hesabınıza dokunmayın)
  2. Bu işlem sonucunda OUTLOOK‘unuzda hem ESKİ yapıdaki mail hesabınız, hem de YENİ mail hesabınız aynı anda kurulu bulunuyor olacaktır.
  3. ESKİ mail hesabınızın INBOX (GELEN KUTUSU) klasöründe bulunan maillerin tamamını CTRL+A tuşu ile seçip, Mouse ile tutup YENİ mail hesabınızın INBOX (GELEN KUTUSU) klasörüne taşıyın.
  4. ESKİ mail hesabınızın SENT (GÖNDERİLMİŞ ÖĞELER) klasöründe bulunan maillerin tamamını CTRL+A tuşu ile seçip, Mouse ile tutup YENİ mail hesabınızın SENT (GÖNDERİLMİŞ ÖĞELER) klasörüne taşıyın.
  5.  Diğer klasörlerde taşımanız gereken başka öğeler bulunuyorsa onları da ESKİ hesabınızdan YENİ hesabınıza taşıyabilirsiniz.
  6.  Taşıma işlemi tamamen bittikten sonra ESKİ HESABINIZI Outlook’tan silebilirsiniz.
  7. Bu işlemler neticesinde YENİ hesabınıza taşıdığınız mail öğeleri, YANDEX Hesabınıza eşitlenecek ve aynı öğeler Yandex Hesabınızda da bulunacaktır.
  8. Diğer cihazlarınızda yeni hesabınızı kurduğunuzda bu mail öğelerini artık o cihazlarınızda da görebilirsiniz.NOT : Yandex Mail Hesabınızın kapasitesi kullanıcı başına 10 GB’dır. Eğer mail kapasiteniz 10 GB’ın üstünde ise bir kısmını PST dosyanızda saklamak daha uygun olabilir.

 

Şirketinizin kendi adına kayıtlı kurumsal mail ve hosting hizmeti ister misiniz ?
Siz de isminiz@kurumunuz.com şeklinde mail adreslerine sahip olabilirsiniz.
Formu doldurarak fiyat bilgisi alabilirsiniz.